MİKRODERMABRAZYON

Mikrodermabrazyon yüksek basınçlı alüminyumoksit mikrokristallerinin cilde püskürtülerek cildin yüzeysel tabakalarının aşındırılması prensibine dayanan noninvaziv bir yöntemdir. Bu işlemde cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir.
Yaşlanmayı önleyici bakım
Mikrodermbrazyon, cildin yenilenmesi için gerekli mekanizmaları uyararak, hücre bazında yenilenme ve kollajen üretiminde artışa neden olur. Bu uygulama, ciltteki düzensizlikleri azaltır. Cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Tedavi amaçlı kullanımının yanı sıra sorunsuz ciltlerde yaşlanmayı önleyici bakım da yapmaktadır.
Mikrodermabrazyon’un yan etkisi var mıdır?
Mikrodermabrazyon anestezi gerektirmeden yapılabilen ağrısız yan etki ve riskleri olmayan bir tedavi yöntemidir. İşlemden hemen sonra kişi günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebilmektedir.
Mikrodermabrazyon uygulaması nasıl yapılmaktadır?
Mikrodermabrazyon işlemi 20-30 dakika süren seanslar şeklinde yapılmaktadır. Seanslar 7-10 gün aralıklarla tekrarlanır; etkin bir sonuç elde etmek için mevcut probleme göre değişen 8-15 seanslık bir tedavi programı gerekir. Uygulamaların tamamlanmasından sonra 2-3 ayda bir yapılan tek seanslık bakım tedavileri önerilmektedir.
Mikrodermabrazyon uygulama alanları nelerdir?
Yüzdeki ince kırışıklıklar ve karakter çizgileri
Yüz ve vücuttaki (göğüs bölgesi, el vs.) pigmentli lekelerin tedavisi
Güneş hasarına bağlı cilt bozuklukları
Hiperkeratozlar
Cilt yüzeyindeki düzensizliklerin azaltılması
Akne ve travma sonrası yara içlerinin azaltılması
Yağlı deride yağın azaltılması ve temizleme
Yaşlanmayı önleyici bakım ve cilt tonusunun arttırılması