Elektroterapi

Slimgold cihazı, özel olarak Sellülit bakımı için hazırlanmıştır. Sellülit kan ve sıvı yağların dolaşımındaki yavaşlamadan dolayı özellikle kol ve bacaklarda meydana gelen “Portakal kabuğu” görünümündeki cilt yapısına denir. Bu durum ilerleyen safhalarda belirgin hale gelip acı vermeye başlar.

Slimgold, elektronik içeriği en modern tekniklerle hazırlanmıştır. Cihazda 10 adet birbirinden bağımsız ayarlanabilen çıkışı vardır, yani on çift (20 elektrod) aynı anda bağlanıp her elektrod çifti bağlandığı bölgenin hassasiyetine göre ayarlanabilir. Ayrıca 1 adet bağımsız ayarlanabilen iyontoforez ve lifting bulunmaktadır. İyontoforez yüz, dekolte ve sırt için ampul yedirme işleminde kullanılır.

Bütün ayar düğmeleri cihazın ön yüzünde rahat kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Her elektrod bağlantısı numaralanmıştır ve ayar düğmesinin üzerindeki yeşil sıralı 10 adet LED lamba bağlı olan elektroda gelen akımın ritmine göre yanıp sönmektedir. Elektrodlar cilt ve vücut şeklini alabilen elastik esnek malzemeden üretilmiştir. Kullanılan akım impuls uyarıcı akımdır, bu akım özellikle kan dolaşımı üzerinde etkilidir. Bundan dolayı çok çabuk gözle görülebilir iyileşme olur. Elektrik akımının gidip gelen ritmik çalışması genellikle hoş bir his olarak algılanır.

INTENSİV anahtarını “intensiv” konumuna getirdiğimizde akım kuvvetlenir. Bu anahtar AUTO konumunda ise cihazımızın saati 15 dakikaya geldiğinde bip sinyali verip cihaz otomatik olarak intensiv konumuna geçer

DİKKAT EDİLECEK EDİLECEK HUSUSLAR

Epilepsi (sara hastası)
Vücutlarında kalp pili taşıyanlara
Hamilelik zamanında
Kemiklere yakın bölgelere, omurga ve bağlantıları üzerine
Çok varisli damarlara
Yara ve ameliyat izi olan bölgelere
Şeker ve tansiyon hastaları
Açık yara üzerine cilt hastalıkları iltihap, alerji hastalığı olanlara uygulanmaz.
Slimgold uygulaması esnasında başka bir elektro uyarıcı, aynı anda uygulanamaz.

SİSTEM ÖZELİKLERİ:
Voltaj 220 V
Frekans 50 Hz
Power 40 W