17adc83a

Oksijen Tedavisi

Oksijen Tedavisi geleceğin doğal tedavilerinden biridir.Alanında yenilik ve ayrıcalıklara imza atmayı bir ilke haline getiren; Özel Meldine Kütahya Cildiye Kliniği, uzun araştırmalar sonrası ortaya çıkan oxygen therapy (aırnergy) cihazını merkezimize getirerek Kütahya’da yaşayan halkımıza zinde ve sağlıklı günler sunmaya devam etmekteyiz.Antioksidan etki ile vücudumuzu toksinlerden arındırır.Serbest radikalleri azaltarak birçok hastalıktan korunmamızı sağlar.Vücut direncimizi arttırarak birçok hastalığa karşı savunma mekanizmamızı ayakta tutar.S.O.E Oksijeni vücudumuzun kullanabileceği en iyi formda üreterek kullanıma sunmaktadır.

 

Birçok rahatsızlığın oluşumunda serbest radikallerin önemli rolü vardır.Serbest radikaller bulundukları dokuların fonksiyonlarını bozarak etkili olurlar.Bu bozulma 20’li yaşlardan itibaren başlayarak ilerler ve 50’li yaşlarda çok hızlı bir ilerleme gösterir.

 

Serbest radikalleri belirgin şekilde azaltır.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Genetik yapı taşı DNA’nın korunmasını sağlar.
Hücre metabolizmasını düzenler.
Oksijen metabolizmasını optimal düzeye getirir.

Antioksidan etkilidir.

 

İnsan yaşamında oksijenin önemi büyüktür. Oksijen ciltte hücre bölünmesi ve cildin iyileşmesi için gereklidir. Cildimizdeki hücreler enerji üretmek ve yenilenmek için oksijene ihtiyaç duyarlar. Yaşlandıkça mikro damarlar ve dolaşım sistemi epidermisin ihtiyacı olan oksijeni sağlayamaz ve cildimizdeki oksijen miktarı düşer, bu yüzden cilt taze ve sağlıklı görünümünü yitirir.İnsan yaşamında oksijenin önemi büyüktür. Oksijen ciltte hücre bölünmesi ve cildin iyileşmesi için gereklidir. Cildimizdeki hücreler enerji üretmek ve yenilenmek için oksijene ihtiyaç duyarlar. Yaşlandıkça mikro damarlar ve dolaşım sistemi epidermisin ihtiyacı olan oksijeni sağlayamaz ve cildimizdeki oksijen miktarı düşer, bu yüzden cilt taze ve sağlıklı görünümünü yitirir.

Nuvo Oksijen terapi sistemi ile genç, pürüzsüz, tazelenmiş ve kırışıklardan arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin gereksinim duyduğu oksijen, basınç ile cildin alt tabakalarına kadar iletilir. %95 saflıkta elde edilen Oksijen, özel tabanca yardımıyla basınçla deride difüze olarak dokuların oksijence zenginleşmesini sağlar. Estetik uzmanları hücre yenilenmesi esnasında fibroblastların proteinlerinin collagen ve elastin üretiminde kullanıldığını bilmektedirler. Collagenin fibroblastlar tarafından üretilmesi vücuttaki oksijen miktarının yeterli olmasına bağlıdır. Oksijen terapi burada önemini ortaya koymaktadır. Plastik cerrahlar yanma ve cilt yaralanmalarında oksijenin kan dolaşımını ve hücre metabolizmasını hızlandırdığını ve anti-bakteriyel özellikte olduğunu uzun yıllardır bilmekte ve oksijeni tedavilerinde uygulamaktadırlar. Oksijen tedavi; leke, akne, kuperoz, kırışıklık ve antiaging tedavilerinde ayrıca gözaltı morluk ve ödemlerinde etkin sonuçlar ortaya koymaktadır.

PSA OKSİJEN SAFLAŞTIRMA METODU

Nuvo Oksijen Terapi Sisteminde oksijen PSA (pressure swing adsorbtion) methodu ile havadan elde edilmektedir. Bu method temelde havadaki oksijen ile azotun ve diğer gazların ayrıştırılarak oksijenin saflaştırılması prensibine dayanmaktadır. Oksijen ve Azotun birbirinden ayrılması moleküler bir süzme işlemi ile gerçekleştirilir. PSA oksijen saflaştırma sistemlerinde moleküler süzgeç olarak Zeolit kristalleri kullanılmaktadır. Cihazın içinde bulunan Zeolit kristal yataklarına kompresör ile basınçla gönderilen hava molekülleri büyüklük farkından faydalanılarak ayrıştırılır. Süzülen oksijen toplanarak %95 saflıkta bir akım olarak filtrelere yönlendirilir. Böylece olası zararlı partikül veya bakterilerden arındırılır.

Oksijen havadan ayrıştırılırken oldukça saf bir oranda elde edilir. Bu ayrıştırma esnasında sadece azot ve diğer gazlar değil aynı zamanda su buharı da oksijenden ayrılmaktadır. Bu sebeple Oxyinhalation (Oksijen solunum) esnasında Oksijen cihazı üzerindeki su kabının saf su ile Max ile Min arasında bir seviyede dolu olması önem taşımaktadır.

ATF TEKNOLOJİSİ

Patentli ATF teknolojisi, PSA metodu ile oksijen üretilen sistemlerde kullanılan en son ve en iyi teknolojidir. ATF modülü sayesinde sorun çıkarabilecek 100′e yakın parça amacını yitirmiş ve ortadan kaldırılmıştır. ATF teknoloji ile Oksijen konsantrasyonu daha stabil bir hale getirilmiştir.
ATF teknolojisi ile daha sorunsuz bir sistem olan Nuvo Oksijen Terapi cihazı diğer oksijen cihazlarına göre daha uzun ömürlü ve az bakım gerektiren yapısıyla tercih edilmektedir.

OKSİJENİN CİLT İÇİN FAYDALARI

Pigmente bağlı oluşan leke tedavilerinde
Kırışıklık tedavilerinde
Göz çevresi morluklarında
Dolaşım bozukluklarında
Cilt sarkmalarında
Anti- aging uygulamalarında

SİSTEM ÖZELİKLERİ:
Akış Hızı 0 – 6 lt/dak.
O2 Konsantrasyonu % 95 – 98
O2 Basınç 7 – 13 psi (53-98 kpa)
Ölçüler 58,4 H x 39,4 W x 47,0 Deep (cm)
Ağırlık 54 lbs (24 kg)