LENF DRENAJI (PRESSOTERAPİ)

Ayak altından , göğüs altına kadar vücuttaki lenf noktalarından uygulanan bir basınç tedavisidir. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırır, toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlar ve damarlar arasında biriken sıvıyı temizler. Çeşitli hastalıkların neden olduğu ödemli bacak koşullarında rahatlama sağlanır. Lenf drenaj cihazı toksinlerin, ödemin ve yağ yakım uygulaması sonrası koparılmış olan yağların kolay atılmasını sağlar.

Kaybedilmiş kas dokusu ve vücut sarkmasının geri kazanımını sağlar, varis, ödem ve gebelik sonrası sarkma, selülit sorunu ve bölgesel incelme tedavilerine ek olarak destekleyici bir uygulamadır.

Giysi ile , Pressoterapi cihazı olarak bilinen özel bir vakum ve pompa seti sayesinde, cilt altındaki damar ve lenf dolaşımını etkileyerek lenf drenajına uygulama yapılır . Kilo kaybına desteği yüksektir, adet öncesi dönemde vücutta oluşan ödem ve selülit şikayeti olan insanlar lenf drenajı sayesinde tüm bu sorunlardan kurtulur.

Basınç terapisinde giysinin 5 özel basınç uygulama noktası vardır. Bu basınç noktaları kan dolaşımını, kas kasılmasını, cilt altında damar ve lenf dolaşımı hızlandırmak için aralıklarla basınç uygular. Pressoterapi uygulaması sırasında, basınç ilk olarak uzak noktadan uygulanmaya ve bacak karın göğüs şeklinde yükselmeye devam eder.

Pressoterapi cihazı, ovülasyon ve yağ yakım tedavisi sonrası toksinlerin ve parçalanmış olan yağların kolay yakılmasını sağlar.