Diod Lazer 1

3. Jenerasyon VAKUMLA LAZER Teknolojisi LUMENIS LightSheer DESIRE ile…

SADECE 15 DAKİKA DA TÜM SIRT VE BACAKLARA ‘’EKSPRESS’’ EPİLASYON UYGULAMASI …

ACISIZ, JELSİZ…

Lazer epilasyon teknolojisinden faydalanmak isteyen insanların sayısı hergün biraz daha artıyor. Lazer epilasyonu isteyenlerin öncelikli tercihi epilasyon uygulamasının ‘acısız’ olması. Lazer epilasyon teknolojilerini kullanan firmalar arasında lider olan LUMENIS de, bu isteği gözönünde bulundurarak LightSheer DESIRE’ı yarattı. LightSheer DESIRE sisteminde 805nm lik diode lazer ile yepyeni bir teknoloji olan 3.jeneresyon vakumla lazer teknolojisi biraraya getirilerek etkisi ve güvenilirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış, ‘Altın Standart’ lara sahip, benzersiz DESIRE teknolojisi oluşturulmuştur.

LightSheer DESIRE kullandığı vakum destekli teknoloji ile, epilasyon uygulaması sırasında beyine giden acı sinyallerini bloke ederek lazer epilasyonu acısız hale getirmiştir. Sistemin başarısı, diğer LUMENIS sistemlerinde olduğu gibi aldığı altın standartlarla ve FDA onayı ile kanıtlanmıştır. Sistem de kullanılan vakum teknolojisi acıyı azaltmanın yanısıra epilasyonda meydana gelebilcek yanık riskini de minimuma indirmiştir. DESIRE’ın benzersiz bu teknolojisi sayesinde tüm yüz ve vücut bölgelerine acısız, hızlı, kalıcı etkiye sahip epilasyon uygulamaları yapmak mümkün olmaktadır.

LightSheer DESIRE kullandığı vakum destekli teknoloji ile, epilasyon uygulaması sırasında beyine giden acı sinyallerini bloke ederek lazer epilasyonu acısız hale getirmiştir. Sistemin başarısı, diğer LUMENIS sistemlerinde olduğu gibi aldığı altın standartlarla ve FDA onayı ile kanıtlanmıştır. Sistem de kullanılan vakum teknolojisi acıyı azaltmanın yanısıra epilasyonda meydana gelebilcek yanık riskini de minimuma indirmiştir. DESIRE’ın benzersiz bu teknolojisi sayesinde tüm yüz ve vücut bölgelerine acısız, hızlı, kalıcı etkiye sahip epilasyon uygulamaları yapmak mümkün olmaktadır. Sistem de kullanılan özel teknoloji,tedavinin güvenliğini, konforunu ve hasta memnuniyetini %75 arttırmıştır.

Lazer Epilasyon uygulamalarında ideal çözümler sunan LightSheer DESIRE:
“Altın standartlara” sahip 805nm diode lazer teknolojisi,
Farklı spot ölçülerinde 3 başlığı,
2 gelişmiş teknolojisi
Upgrade edilebilme özellikleri sayesinde uygulamalarınızın benzersiz olmasını sağlayacaktır.
Benzersiz özelliklere sahip LightSheer DESIRE sistemi ile hastalarınız :
Kısa tedavi süresi ile geniş alanlara hızlı epilasyon uygulaması yaptırırken aynı zamanda da bu ideal tedaviden mükemmel sonuçlar alacaklar.

Farklı yüksek teknolojilerin buluşma noktası
LightSheer DESIRE epilasyon uygulamaları sonucunda alınan benzersiz klinik sonuçların sebebi, sektörde ‘Altın Standart’ olarak kabul gören 805 nm diode lazerin iki farklı ileri teknoloji ile buluşmasıdır : Vakum Destekli High-Speed (Hızlı) Integrated (Birleştirici)Teknoloji (HITTM) ve ChillTipTM ( soğutucu uç ) Teknolojisi. Başlık – Tüm vücut bölgeleri için uygun, LightSheer DESIRE da, vücudun tüm bölgelerine etkili uygulamalar yapmak için , değişik özelliklere sahip üç farklı başlık geliştirilmiştir. HS – 22x35mm spot ölçüsü ve kullandığı düşük enerji özelliği ile benzersizdir. Güvenli, hızlı, acısız, keyifli uygulamalara olanak tanımaktadır. XC – sahip olduğu 12×12 mm lik Safir ChillTip (soğutucu uç) ile hem geniş hem de dar uygulama alanlarında mükemmel etkiye sahip sonuçlar sunar. ET – 9 x9 mm lik Safir ChillTip (soğutucu uç) sayesinde dar uygulama bölgelerinde maksimum etkili sonuçlara ulaşmayı mümkün kılar. Kullanıcıya uygulama kolaylığı sağlayan dokunmatik ekran, hassas ön programlanmış menüsü sayesinde tedavi seçimlerinde maksimum güvenliği sağlar. Düşük güce sahip HIT kllandığı kişiye özel vakumlama özelliği sayesinde tedavinin güvenliğini , konforunu ve hasta memnuniyetini %75 arttırmıştır. Yüksek güce sahip ChillTip (Soğutucu başlık) Teknolojisinde ise, tercih edilen soğutma mekanizması sayesinde cilt tedavi öncesi ve tedavi sırasında soğutulmaktadır. Böylece hem tedavinin etkisi hem de hasta memnuniyeti artmaktadır.

Kullanım Alanları
Kalıcı Epilasyon Tedavisi ve Kıl dönmesinin tedavisi.
Vasküler Lezyonların, anjioma, hemananjioma, telanjektezi, bacak damarları ve diğer iyi huylu vasküler lezyonların tedavisi.
Iyi huylu pigment lezyonlarının tedavisi.

Tüm cilt tipleri 4 mevsim açık renk ve ince tüyler, nasıl çalışır? hıttm başlığının etki mekanizması

Başlık, kullandığı vakumun emme etkisi ile cildi nazikçe içine çeker. Bu sırada cilt gerilerek incelir ve enerji kaynağına iyice yaklaşır.
·Enerji, gerilmeden dolayı rengi açılmış ve kan akışı durmuş ciltte tamamen kıla konsantre olur..
·Hedefdeki kıl hasara uğrarken ciltte herhangi bir tahribat meydana gelmez.

High-Speed Integrated Teknolojisinin Avantajları (HITTM)
·Etkili : diğer hedef kromoforları etkisiz kılarak, kıldaki etkiyi arttırır.
·Güvenli : Epidermis vakumun etkisinden dolayı daha az enerji emer ve yüzeye yaklaşan kıl kökleri düşük enerjiyle yok edilebilir.
·Acısız : Kullandığı benzersiz vakum mekanizmasının yarattığı ters basınç etkisi ile acı hissini bloke eder.
·Hızlı : 22×35 mm lik spot ölçüsü sayesinde vücuttaki geniş alanları hızlı bir şekilde, soğutma

ChillTipTM nasıl çalışır?
·Cilt uygulama öncesinde ve sırasında soğutulur.
·Cilt işlem sırasında sıkıştırılır. Lazer cilde gönderilir ve hedefde ki kıl hasara uğratılır.

ChillTipTM Teknolojisinin Avantajları
· Üst düzey de güvenlik : ChillTip contact cooling/soğutucu başlığın etkisi ile epidermal koruma maksimuma ulaşır ve cilt uygulama sırasında hasara uğramaz.
· Tedavinin konforunu arttırır : uygulama sırasında cilt sürekli olarak soğutulduğundan acı ve rahatsızlık hissi neredeyse hissedilmez.
· Mükemmel sonuçlar : Uygulama sırasında başlığın cilde basıncı sonucunda kılın folükülü yüzeye iyice yaklaşır, kan damarlarının rengi açılır, kromoforlar ise sayıca azalır. Kısa pulse sürelerinde verilebilen yüksek güçlü bu mükemmel uygulama ile açık renkli, ince tüylerin de tedavisi mümkündür.

Hızlı, acısız, güvenli, etkili, hasta açısından avantajları ise; Hızlı Uygulama High-Speed Integrated Teknolojisi (HIT™) sayesinde tedavinin süresi %75 daha kısalmaktadır. Kullandığı 22x35mm spot ölçüsü ile büyük ölçüdeki uygulama alanları; sırt,bacaklar gibi, 10 dakika gibi kısa bir sürede tedavi edilebilmektedir. Sistemin tercih ettiği HIT ™başlık sayesinde, tedavi süresi kısalırken bir yandan da soğutucu ya da anestezik bir ürün kullanımına gerek kalmamaktadır.

Hastanın konforunu arttırır; High-Speed Integrated Teknolojisi (HIT™) kullandığı benzersiz vakum mekanizması ile cildin duyarlılığını artırırken basınç reseptörleri sayesinde de acı çok daha az hissedilmektedir. ChillTip™ Teknolojisinin, soğutma etkisi ile hasta konforunu arttırdığı ve tedavinin kolaylıkla tamamlanmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Dünyanın en hızlı lazer epilasyon teknolojisi ile tanışın. Lumenis’in yarattığı LightSheer teknolojisinin başarısı çok sayıdaki klinik çalışma ve sistemi kullanan doktorların kaleme aldığı bilimsel yayınlarla kanıtlanmıştır. Yıllardır milyonlarca hasta da kullanılmış ve halen tercih edilmekte olan ‘’altın standart’’lara sahip teknoloji hem hasta memnuniyeti hem de performans açısından zirvededir.