Özel Maskelerle Cilt Bakımı

Çikolata Bakımı

Çikolata maskesinin ana maddesi kakaodur.besin olarak tüketilen çikolata mutuluk hormonu salgılarken. maske olarak kullanıldığında da cilde çeşitli faydaları vardır. Bunlar:

Cildi nemlendirir, Anti aging(gençleştirme) etkisi, Cildi sıkılaştırır, Solgun olan cildi canlandırır, Çikolata maskesinin etkisi ilk uygulamada dahi hissedilir. Özellikle kuru cilde sahip olan kişiler de bu maskeyi tercih edebilir.

Kuperozlu Cilt Bakımı

Kılcal damar genişlemesi olarak daha fazla telaffuz edilen Kuperoz; yanaklar, alın, burun ve elmacık kemikleri üzerinde görülmektedir. Kılcal damarların genişlemesi aşırı miktarda kanın geçişine neden olurken, kısa süre içinde kaybolan bir kızarıklık ortaya çıkar, eğer kızarıklık kalıcı ise bu durum Kuperoz’un habercisidir.

Deri altında özellikle yüz bölgesinde kılcal damarların genişlemesi ve cilt üzerinde kırmızı renkli çatlaklar halinde kendini göstermesidir. Görselliği olumsuz etkileyen bu rahatsızlık kılcal damar genişlemesinin bir etkisi olarak metabolizman bir rahatsızlık olsa da cildin sağlığını etkilediği ve ileri vadede cilde besin taşıyan bu damarların vasfını kaybetmesi ile cildin besinsiz kalması ihtimali vardır.

Açık renk ve hassas cilde sahip olanlar, sık sık yanaklar, alın, burun ve elmacık kemikleri üzerindeki kızarıklıklardan yakınırlar.

Kılcal damarların genişlemesi, aşırı miktarda kanın geçişine neden olur. Yarım saat kadar sonra kaybolacak kızarıklıklar ortaya çıkar. Bu genişleme kalıcı olduğu zaman, kuperozdan söz edilir. Bu durum, kılcal damarlarda kontrol altına alınması gereken bir hassasiyet olduğu anlamına gelir. Kılcal damarlar birçok sebeple genişleyebilmektedir. Damarları genişleten faktörlerin en önde geleni alkol alımıdır. Ayrıca bazı yiyecekler ve sağlıksız beslenmelerde damarları etkileyebilmektedir. Bu sorunun metabolizma ile alakalı olduğu ve kişisel uygulamalardan önce kızarıklık veya çatlağı olduğu o bölgenin uzmanları tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kuperoz sıcak ve soğuk müdahaleler ile de ortaya çıkabilmektedir. Anlık yapılan sıcak ve soğuk şoku banyo sonrası ayaklara yapıldığında çok faydalı olmasına karşın yüz için sürekli olursa damarları olumsuz etkilemekte ve genişletmektedir ve doğal olarak kuperoz sorununa neden olmaktadır. Ayrıca uzun süreli sıcak ya da soğuk ile de mübaşeret ettiklerinde de bu çatlamalar olmakta yani damarlar genişlemektedir. O yüzden sauna ya da benzeri ortamlarda uzun süre kalınmamalı soğuklarda ve rüzgârlarda ise yüz mümkün mertebe kapatılmalıdır.

Kırmızı ve kuperozlu ciltlerin bakımı için Dr Bauman at kestaneli ürün idealdir.

Yasun Bakımı

Yosun maskesi cildin özel bir problemi yok ise her cilt tipine uygulanabilir. Tabi ki cilt tipine göre uygulama sıklıkları değişebilmektedir. İçerdiği yararlı minareller sayesinde cildin pek çok problemine karşı cevap vermektedir.

 Yosun maskesinin faydaları:

Cildi toksinlerden arındırır. Akne tedavisinde kullanılabilir. Anti-aging etkisine sahip olup cildin genç kalmasını sağlar ve yaşlanmayı geciktirir. Yüksek miktarda e vitamini içerdiği için cildi nemlendirir. Cilt sarkmalarını önler. Hücrelerin beslenmesine ve yapılanmasına yardımcıdır.