DR.BAUMANN KATOLOG

Güzellik Bakımının Özel Bir Türü

Cilt dostu, hayvan dostu ve çevre dostu ürünler için Bionome kalite kriterleri:

-Koruyucular içermez
-Mineral yağlar içermez
-Hayvansal maddeler içermez
-Gereksiz atıklar barındırmaz: hiçbir ek ambalajlama içermez
-Esansiyel yağlar* içeren özel ürünler dışında parfümsüzdür

* Esansiyel yağlar, ilgili ürünlerin yasal mevzuatlarına göre belirlenir.

DR. BAUMANN KOZMETİK’in Faydaları

Bionome Güzellik Bakımı

Almanca sözlüğü Duden’e göre “Bionomi”, “hayat kanunları bilimi”dir.

Bu yasalar, tüm DR. BAUMANN KOZMETİK ürünlerinin gelişimi için kaliteli bir temel oluşturur. Bu, şu anlama gelir: Bir yandan cilt metabolizması ve yapısı göz önünde bulundurulurken diğer yandan çevremiz de dikkate alınır.

Bionome güzellik bakımının amaçları:

-İçerik maddelerinin seçiminde dermatolojik ve alerjik bilgilerin tutarlı kullanımı ile optimum uyumluluğun sağlanması.
-Etkileri açıklanan ve belgelenen ve bu nedenle cilt için yararlı olan içerik maddelerinin dikkatli seçimi.
-Deri fizyolojisi ve anatomisiyle içerik maddeleri uyumunun sağlanması. Ciltte ve organizmada mevcut olan ve ciltte doğal olarak bulunan bir çok madde ciltle ve vücutla özdeştir. Bu bakımdan SkinIdent ®, en gelişmiş ürün yelpazemiz, sadece cilt ve vücutla özdeş olan maddeler ve vitaminlerden oluşmaktadır.
-Paketleme gibi gereğinden fazla ambalaj atıklarından kaçınarak çevre dostudur.
-Hayvansal maddeleri reddederek hayvan dostudur.

Mükemmel Uyumluluk

Maddelerin bilimsellik esas alınarak yapılan seçimi sayesinde alerji olasılığı en aza indirilir ve mükemmel uyumluluk ile etkililik esas alınır. Kozmetik maddelerinde yer alan özel parfümler, esansiyel yağlar ve koruyucular, alerjileri tetikleyebilir. Bu konuda daha fazla bilgiye teknik literatürden, örneğin “Blue List” (ECV Yayını) ve 2004 yılında Federal Çevre Ajansı tarafından tayin edilen ve Dermotoloji Anabilim Bilgi Ağı tarafından yayınlanan “Çevreye Bağlı Temas Alerjilerinin Difüzyonu ile İlgili Çalışma…”sından ulaşmak mümkündür. Cildiniz alerjenleri uzun bir süre tolere etse bile sürekli kullanım, aylar ya da yıllar sürebilen alerjik cilt hastalıklarına neden olabilmektedir. Müşterilerimizin yararına bu riski en aza indirmek istiyoruz. Bu nedenle DR. BAUMANN KOZMETİK, ürünlerini parfümsüz, kokusuz ve esansiyel yağlar olmadan müşterilerine hoş kokular sunmak ve hiçbir koruyucu kullanmadan ürünlerini dayanıklı hale getirmek için yaptığı araştırmalara önemli miktarda yatırım yapmaktadır. (Parfüm ve kimyasal koruyucu maddelerin tanımları için sayfa altıdaki “Tüketicinin Korunması” bölümüne bakınız). Bazı DR. BAUMANN ürünleri, ilgili ürünlerin yasal mevzuatlarına göre listelenen esansiyel yağlar içermektedir.

Bilimsel Uzmanlık

DR. BAUMANN KOZMETİK, titiz ve kalite bilincine sahip insanlar için yüksek kaliteli ürünler üretmektedir. Tüm kararlar, şirketin de sahibi olan yetkili bilim adamları tarafından (doktor ve kozmetik kimyagerler) verilir. Odak noktasında, cildiniz için şüpheli değerlere sahip, değişen kozmetik akımları değil, sizin ve cildiniz için sağlayacağımız fayda yer alır.

Bilimsel Doğruluk ve Dürüstlük

Sizi temin ederiz ki, DR. BAUMANN’da hiçbir zaman yanlış ve abartılı vaatlerde bulunulmaz. Amacımız, yatkınlık sınırları içerisinde sizin ve cildiniz için en iyisini garanti etmektir.
Çok katmanlı lipozomlarımız insan cilt hücreleri gibi aynı lipitlerden oluşmaktadır. Bu lipitler ve kullandığımız seramidler cilt hücreleri arasındaki hücrelerarası maddenin önemli bileşenleridir.

Belgelenmiş Etkinlik

Çok katmanlı lipozomlar özellikle cilt bakımı için faydalı bir etki yelpazesi sunarlar ve cilt dostu vitaminler gibi önemli maddeleri cilde taşıyabilir ve çok kısa bir süre içinde cildin nem oranını oldukça artırırlar.

Cilt Modeli

DR. BAUMANN lipozom ürünleri ve ciltte doğal olarak bulunan aynı maddeler ile cildinize bakım yapın. Kısacası cildinizi “cildiniz” ile koruyun! Cildiniz için bundan daha doğal bir şey olabilir mi? Önemli bir koşul burada dikkat çekiyor: Lipozom ürünleri hiçbir koruyucu madde ya da parfüm içermez. Bakım ürünlerimizin neden bu kadar etkili ve uyumlu olduğunu şüphesiz ki şimdi anlıyorsunuz! İçinde koruyucu maddelerin de mevcut olabileceği doğal kozmetik kriterleri bizim kriterlerimize uygun değildir. Biz, özel kalite standartlarımızı “Bionome Güzellik Bakımı” kavramıyla betimliyoruz.

İnsana, Hayvana ve Çevreye Karşı Sorumluluk

DR. BAUMANN KOZMETİK’ in en önemli amacı, çevreyi ve hayvanlarımızı korumaktır. Bu nedenle pota ve şişe ambalajları gibi gereksiz ambalaj atıkları kullanmıyoruz. Hayvanları korumak adına ürünlerimizde hiçbir hayvansal madde kullanmıyoruz. Kozmetik ürünlerindeki hayvansal maddelerin büyük bir kısmı hayvanlara eziyet eden fabrika çiftliğinde elde edilen sakatatlardır. Gerçek hayvan koruması, hayvanların öldürülmesini tamamıyla reddetmektir. Bununla birlikte, vejetaryen diyeti sadece hayvanlara değil, aynı zamanda sizin sağlığınıza ve böylece cildinize de yarar sağlar.

İçten Gelen Güzellik – Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Güzel bir cilt için sağlıklı beslenmenin önemine yeterince vurgu yapılmamaktadır. Bilimsel araştırmalar, vejetaryen beslenmenin sağlık için olağanüstü faydalarının bulunduğunu göstermektedir. Bunun bir örneği, vejetaryen (etsiz) ve sebze temelli (et, balık, süt ya da yumurta içermeyen) beslenmenin sağlığa olan faydalarıyla ilgili olarak 2003 yılında ADA (Amerikan Diyetetik Derneği) ve DC (Kanadalı Diyetisyen Bilim Adamları)’nin yayınladığı bir belgede verilmiştir.

ABD ve Kanada’daki en tanınmış diyetisyen bilim adamlarından bazıları bu derneklerin birer üyesidir. Tek başına ADA’nın yaklaşık 70 000 üyesi bulunmaktadır.

Bu resmi makalede şunlar yer almaktadır:

“Çok iyi planlanmış sebze temelli beslenmenin ve vejetaryen diyetinin diğer şekillerinin, hamilelik, bebek emzirme, erken ve geç çocukluk dönemleri ile ergenlik dönemleri de dahil olmak üzere yaşam döngüsünün her evresi için hayati önem taşıdığı belirtilmektedir. Vejetaryen beslenme şekilleri pek çok fayda sağlamaktadır.”

“Amerikan Diyetetik Derneği (ADA) ve Kanadalı Diyetisyen Bilim Adamları (DC), dengeli ve çok iyi planlanmış bir vejetaryen beslenmenin iyi bir sağlık için faydalı, beslenme ihtiyaçlarını karşılaması açısından uygun ve belirli hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için sağlıklı bir yöntem olduğu görüşünde.”

“Vejetaryen beslenmeye olan ilginin artırılması ve desteklenmesi diyetisyen bilim adamlarının sorumluluğundadır.”

Gießen Üniversitesi bünyesinde yer alan, en saygın ve tanınmış Alman diyetisyen bilim adamlarından bir tanesi olan Prof. Dr. Claus Leitzmann da bu konuda net bir düşünceye sahip:

“Dünya üzerinde sebze temelli beslenme tarzına sahip insanlar ile yapılan çalışmalar, sebze temelli beslenen kişilerin diğer kişilere göre daha sağlıklı olduğunu göstermiştir. Vücut ağırlığı, kan basıncı, kolesterol, böbrek işlevi ve genel sağlık durumu, normal kişilerde daha kötü durumdadır. Bu faydalı yönlerin yanı sıra sebze ağırlıklı bir beslenme, çevreye daha az zarar verir (hayvan çiftliğinden elde edilen sıvı gübre ve metan), gelişmekte olan ülkeler daha bağımsız hale gelmekte (hayvan yemi ithalatı söz konusu değil) ve hayvanlar daha iyi şekilde tedavi edilmektedir. Bu nedenle canlı hayvanların yetiştirilmesi, hayvan çiftliği, hayvanların nakledilmesi ve hayvanlar üzerinde deneylerin yapılması azaltılacak ya da tamamen yok edilebilecek.”