Dermapen

Dermapen İle Cilt Gençleştirme Nedir?

Cilt gençleştirme dendiğinde, düşünülmesi gereken, gittiğiniz merkezin kalitesi ve kullanılan cihazın kalite ve etkinliğidir. Biz burada, elbette son ve en yüksek teknoloji olan Dermapen 4’ten bahsediyoruz. Dermapen 4, cilt gençleştirmede doğal süreçler olan, cildin kolajen ve elastin üretimini harekete geçiren ve böylelikle cildi genel olarak yeniden gençleştiren etkileri kalıcı uygulamaya verilen addır.

Dermapen 4 ile yapılan bu gençleştirme uygulaması hafif invaziv olarak herhangi bir ameliyat, operasyon vb gibi işlemlere tabi tutulmaz. Ancak işlem sonrasında, neredeyse bir estetik ameliyat görmüş gibi, cilt gerginleşir, kendini toparlar, gençleşir ve yaşın getirdiği çökmüşlük hali ortadan kalkar, parlak ve dinç görünür. İşlemler, orijinal Avustralya malı olan ödüllü ve her türlü normlara sahip DERMAPEN ve yine kendi markası DP Dermaceuticals kozmetik malzemeleriyle gerçekleştirilmelidir.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Dermapen yaptığı teknoloji değişimi ile diğer ürettiği Dermapen 1-2-3 cihazlarına fark attı. Cilt Gençleştirme’nin tekrar yazıldığı teknolojisinin çalışma mantığı neredeyse çağ atladı diyebiliriz. Cildin üzerinde cildi yaralama ile mikro düzeyde küçük binlerce adet kanallar açarak, yaralama tekniğiyle çalışan sistemde, bu mikrokanallar yoluyla vücudun onarım algısını harekete geçirerek cildin yaralanmış algısına her türlü problemli cilt bölgelerinin yeniden yapılanmasını sağlar. Bu durumda amaç bedenimizdeki onarım ve iyileştrme hücrelerini minimal hasarlı bölgelere, diğer bölgelerden daha fazlasıyla yönlendirerek istenen tedavinin sağlanmasıdır.

Dermapen cildin yenilenmesi ve gençleştirilmesi için tek başına uygulanabilmekle birlikte, sonuçların muhteşemliğinde rol oynayan yine kendi üretimi olan DP Dermaceuticals kozmetik ürünlerinin olmazsa olmaz, pazarlıksız kullanımlarıyla birlikte gerçekleştirildiğinde gerçek sonuçlara ulaşılır. Burada beraber kullanım amacı, Dermapenworld’ün sayısız deneklerle oluşturduğu bu yelpazenin, diğerlerine göre daha iyi sonuçları vermesidir.Bu kozmetik ve medikal içerikli kombinasyonlar destek tedavide muhteşem sonuçlar yaratmaktadır.

Dermapen 4 ile açılan bu mikrokanallara yedirilen kozmetik/medikal içeriklerin emilmesi çok hızlı gerçekleşir. Uygulama sırasındaki kullanımında, DP Dermaceuticals ürünlerinde bulunan özel kimyalar (Hyalüronik asit, vitaminler, antioksidanlar vb) istenen sonuçların ortaya çıkmasında maksimum fayda sağlayacaktır.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sağlık söz konusu olduğunda, bu tür uygulamalarda dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmakla beraber, Dermapen yaptırılacak her türlü tedavinin uygulaması teknolojisi ile diğer iğneleme cihazlarından ve DP Dermaceuticals medikal kremlerinin olmazsa olmaz üstün kaliteli sonuçlarıyla, çok önde bulunmaktadır. Dolayısıyla, bu tür uygulamaları merdiven altı olarak ve adımızı kullanan yerler yerine, gerçek Dermapen merkezlerinde değerlendirmeniz yüksek önem arz etmektedir. Dermapen bir markadır ve her iğneleme cihazı Dermapen değildir.

www.dermapenworldturkiye.com yanısıra, yapılacak işleme karar vermeden önce, öncelikle ve mutlaka doktorunuzdan, usta estetisyeninizden veya Dermapen Kliniğinizden konu ile ilgili bilgilendirilmeniz gerekmektedir. Uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazın, bu tedavilere adını veren Dermapen’in kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması, kullanılan cihaz iğnesinin paralel bulaştırma yapmayan ve kan kaçırmayan bir cihaz olması gereği, bulaşan hastalıkları sizden uzak tutarak, sağlığınız açısından büyük bir öneme sahiptir.

Dermapen Tedavisi Uygulama Sıklığı Nasıldır?

Yapılan Dermapen uygulamasının amacı, yapılacak bölgeye ve hangi işlem uygulanacaksa, doktorun veya lisanslı kişinin tanısına ve hastanın durumuna göre değişmektedir. Ortalama uygulamalar 2 + seanstır.

Olumlu Belirtileri Ne zaman Görülür?
Dermapen’in son uygulamadan en az altı hafta 6 hafta sonrasında gözle görülen sonuçlar elde edilmeye başlar, üçüncü hafta da maksimum etki elde edilir. Sonuçları herkeste farklılık göstermekle birlikte, hastaya, uygulayana, uygulama bölgesine, cilt yapısına, çevresel faktörlere ve sorunun ne olduğuna göre değişiklik gösterir. Hatırlatma seansları ile etkisi kalıcıdır.

Hangi Deri Hastalıklarında Dermapen Uygulanmaz?

  • Aktif sivilceli cilt tipi 4-5 olan (yara hali) kişiler
  • Cilt kanserleri
  • Siğilleri olanlar
  • Açık yarası olanlar
  • Keloide meyilli olanlar
  • İltihaplı rosasea
  • Solar keratozu olan hastalar
  • Aktif deri enfeksiyonu, mantar enfeksiyonu ve Uçuğu olan kişiler

Dermapen ile cilt sıkılaşır, toparlanır, ciltte kollajen ve lif oluşumu artar, kendi kendini yeniler, deri gençliğe olgunlaşır, ince kırışıklıklar yok olur, derin kırışıklıklar azalır, gözenekler sıkılaşır, cilt tonu dengeye gelir ve aktif maddelerin emilimi artar. 2 + Dermapen seansları ile İstenen sonuçlar görülür. Dermapen 4 ile bu seans araları daha da kısalıp azalacaktır. Altı ayda bir hatırlatma seansları yaptırılabilir ve etkilerin sürekli kalıcılığı sağlanır. Son derece güvenli bir uygulamadır. Yaz mevsimlerinde yapılmasında bir sakınca yoktur. İyileşme süresi son derece kısadır. Gerekmedikçe özel bir bakım gerektirmez. Ancak, kullanımda kullanılacak olan DP Dermaceuticals bakım ve gençleştirme kremleri, Dermapen sonuçlarının maksimuma çıkarılması için olmazsa olmazlardır. Kişi sorunsuz olarak günlük yaşamına devam edebilir.

Lazerden Farkı Nedir?

Dermapen tüm cilt tiplerinde uygulanan bir cihazdır. Lazer uygulamalarıysa bilindiği gibi, koyu cilt yapısına sahip kişilerde oldukça büyük sorunlar yaratmaktadır. Dolayısıyla, cildi esmer ve daha koyuya giden kişilerde de Dermapen rahatlıkla uygulanabilir. Derinin inceldiği göz çevresi, boyun, bikini bölgesi vb yerlerde lazerler ısı salınımında hasar oluşturabilir, Dermapen’de ise böyle bir etki yoktur; uygun uzunlukta iğneleriyle vücudun her bölgesinde uygulanabilir. Ulaşılması zor veya tehlikeli yerlerden olan burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi, kulak kenarı gibi lazerle ulaşılması güç bölgelere, Dermepen ile hiçbir risk almadan, rahatlıkla uygulama yapılabilir. Dermapen tek başına gerçek bir dermatoloji yardımcısı olsa da, kombine çalışmalarda da diğer cihazlara takviye, yardımcı cihaz olarak kullanılabilir. DP Dermaceuticals, bu işlemlerde maksimum sonuçlara ulaşabilmeniz açısından, uygulamaların olmazsa olmaz medikal estetik kremleridir.